Godziny Otwarcia

Pn – Pt: 10:00 – 19:00, Sob: 10:00 – 14:00

Telefon

+48 500 368 400

Gdzie jesteśmy?

ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok. 1,  Białystok

Amicus Białystok

Nasze usługi

Dbanie o zdrowie Twojego zwierzaka – profesjonalne usługi weterynaryjne w AMICUS, gabinet weterynaryjny.

umów się na wizytę – online

skontaktuj się z nami

Znakowanie zwierząt

Zapewnij swojemu zwierzakowi dodatkowe bezpieczeństwo dzięki naszej usłudze trwałego i bezbolesnego znakowania, które ułatwia jego identyfikację i szybki powrót do domu w przypadku zaginięcia.

więcej

Profilaktyka

Oferujemy kompleksowe programy profilaktyczne, które pomagają zapobiegać chorobom i utrzymać Twojego
zwierzaka w doskonałym zdrowiu przez
całe jego życie.

więcej

Szczepienie i odrobaczenie

Kluczowe dla zachowania zdrowia Twojego zwierzaka, nasze usługi szczepień i odrobaczania są dostosowane do indywidualnych potrzeb i stylu życia każdego pacjenta.

więcej

Badania laboratoryjne

Wykorzystujemy zaawansowane technologie diagnostyczne w naszym laboratorium, aby szybko i dokładnie diagnozować stan zdrowia Twojego zwierzaka.

więcej

Stomatologia

Zapewnij swojemu zwierzakowi zdrowy i silny uśmiech dzięki naszym usługom stomatologicznym, które obejmują profilaktykę, leczenie i zabiegi chirurgiczne.

więcej

Zaiegi chirurgiczne

wykonujemy  szeroki zakres zabiegów, od rutynowych operacji po skomplikowane procedury, z najwyższą troską o bezpieczeństwo i komfort zwierzaka.

więcej

Pytania i odpowiedzi

W jakich godzinach mogę przyjechać do Przychodni Amicus?

Jeteśmy do dyspozycji Państwa zwierzaka Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00 oraz w Sobotę 10:00 – 14:00

Czy wymagane jest wcześniejsze umówienie się na wizytę

Nie jest to warunek konieczny jednak zachęcamy do planowanych wizyt.Dzięki temu unikamy czekania w długich kolejkach oraz nieporozumień Na tą ewentualność udostępniamy dla Państwa rejestrację online. 

Kiedy zabezpieczyć zwierzę przed kleszczami?

Zabezpieczenie psa/ kota przeciwko kleszczom powinno być całoroczne ze względu na coraz łagodniejsze zimy oraz rzadko i krótko występujące ujemne temperatury.

Czy mogę się zarazić od mojego zwierzęcia lub czy inne zwierzęta domowe mogą zarazić się od chorego zwierzęcia?

Większość chorób zwierząt jest swoista gatunkowo. To znaczy, że pies choruje tylko na psie choroby, a kot na kocie. Są jednak choroby, które mogą być groźne dla różnych gatunków zwierząt, a także takie, które są groźne dla zwierząt i dla człowieka.

Kiedy zaszczepić psa na wściekliznę?

Psa należy zaszczepić w terminie do 30 dni po ukończeniu 3. miesiąca życia. Następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od ostatniego szczepienia. W Polsce psy podlegają obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

Chcę wyjechać na zagraniczne wakacje z moim psem i kotem. Jakie dokumenty zwierząt muszę mieć przy sobie?

Każde zwierzę podróżujące na terenie UE musi być oznakowane za pomocą mikroczipu lub tatuażu (właściciel zobowiązany jest posiadać przy sobie dowód potwierdzający, że tatuowanie nastąpiło przed dniem 3 lipca 2011 roku.). Na ich podstawie wydawane są paszporty, które bezwzględnie należy mieć przy sobie podczas podróży w celu identyfikacji zwierzęcia. Konieczne jest również posiadanie aktualnego świadectwa szczepienia przeciwko wściekliźnie. Jednakże, aby uniknąć niepotrzebnych niespodzianek warto zapoznać się, czy w kraju, do którego się wybieramy nie obowiązuje dodatkowa profilaktyka przeciw niektórym chorobom lub pasożytom.